Öğrenci Topluluğumuz

Risk Topluluğu

          2013-2014 yılında Sigorta Günleri ve UBYO fest etkinlikleri ile temelleri atılan Risk Topluluğu 2014-2015 yılı güz döneminde resmi olarak kurulmuştur.  Topluluğumuzın merkezi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu olup faaliyetleri tüm fakülteleri kapsamaktadır.

          Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda eksik olan öğrenci hareketliliğini arttırmak hedefiyle Arş. Gör Özer BAKAR liderliğinde kurulmuş olan topluluğumuz kısa sürede çok başarılı işlere imza atmıştır. Bundan önce;

Misyonumuz:

  •             Türkiye’de yükselen değerler olan Sigortacılık, Muhasebe ve Bankacılık mesleklerinin ortak konusu olan riskin bu meslekler içerisindeki yeri hakkında Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerini bilgilendirmeyi,
  •            İş dünyası ile öğrencileri buluşturmayı,
  •            Bugünün uzmanlarıyla, geleceğin uzmanlarını bir araya getirmeyi,
  •            Öğrencilerin gelecek planlarında olumlu yönlendirmelerde bulunmayı,
  •            Sosyal ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı kendisine görev edinmiştir.

 

ETKİNLİKLERİMİZ;

2014 yılı Kasım ayının sonunda kurulan topluluğumuz hemen sistemi tasarlayıp çalışmalarına başlamıştır. Fakat topluluğumuz yönetim kurulu çekirdeğini oluşturan ekibimiz 2014 yılı Nisan ayında Üniversitemizin şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı etkinliğini, yani Sigorta sektörünün en önemli 11 kurum ve 17 kişinin konuşmacı olarak katıldığı Sigorta Günleri programını düzenlemişlerdir. Ve bu etkinliğimiz topluluk olma ihtiyacımızı doğurmuştur.

Sigorta Günleri'nden hemen sonra ise UBYO-Fest isimli, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu binasının önünde halat çekme, tavla turnuvası, çuvalla koşma vb. oyunların oynandığı, hediyelerin dağıtıldığı ve akşamında konserin yapıldığı bir etkinlik düzenledik. Öğrencilerimizin birbirleriyle kaynaşması ve eğlenmesi hepimizi mutlu etti.

 


 

1) Ve topluluğumuzu resmen kurduktan sonra ilk iş olarak Muhasebeciler haftasını kutladık. "Dünden Bugüne Muhasebe" isimli organizasyonumuzda Kütahya Muhasebeciler Odası'nı okulumuzda misafir ettik.

Muhasebeciler odasının yönetim kurulunun konuşmaları tüm öğrencilerimize güven ve heyecan verdi. Mesleklerine sahip çıkmak adına neler yapmaları gerektiğini öğrendiler. Okulumuzla daha fazla iş birliği içerisinde olacaklarını ifade eden Muhasebeciler odası başkanı Sayın Necmi POLAT'a teşekkür plaketini topluluk başkanımız İbrahim Uğur Dönmez verdi.

 

 

 

Son Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2015, Perşembe